Luona logo

Sähköpostiosoitteemme ovat muotoa etunimi.sukunimi@luona.fi

Yhteystiedot

Vaihde:
020 198 3444 (ma-pe 8-16)
asiakaspalvelu@luona.fi

Sosiaalitoimen palvelutilaukset:
020 198 3445 (ma-pe 9-16)
tilaukset@luona.fi
Faksi 020 144 1140

Vastaanottopalvelut:
Robert Huberin tien vastaanottokeskus ja yksityismajoituspalvelupiste
050 466 9601 (neuvonta 24/7)

Nihtisillan vastaanottokeskus ja yksityismajoituspalvelupiste
050 478 7735 (neuvonta 24/7)

Pitäjänmäen vastaanottokeskus
050 479 0934 (neuvonta 24/7)

Itäkeskuksen yksityismajoituspalvelupiste
045 782 00413 (ma-pe 9-16)

 

Sähköpostiosoitteet

Luonalaisten sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@luona.fi

Terveiset ja palautteet: terveiset@luona.fi

Vapaaehtoistoiminta: vapaaehtoistoiminta@luona.fi

 

Toimipisteet

Helsinki
Mannerheimintie 113
Aitio Business Park, 4. kerros
00280 Helsinki

Itäkeskuksen yksityismajoituspalvelupiste
Asiakkaankatu 3 A. 2 krs.
00930 Helsinki

Pitäjänmäen vastaanottokeskus
Kutomotie 9A
00380 Helsinki

Vantaa
Robert Huberin tien vastaanottokeskus
Robert Huberin tie 3
01510 Vantaa

Espoo
Nihtisillan vastaanottokeskus
Kutojantie 10
02630 Espoo

Turku
Luona Polku -palvelut
Puutarhakatu 45
20100 Turku

Lahti
Ikääntyneiden palveluneuvonta
Lahden palvelutori TRIO 2.krs
Aleksanterinkatu 18
15140 Lahti

Heinola
Ikääntyneiden palveluneuvonta
Torikatu 13, G-ovi, 1. krs
18100 Heinola

Oulu
Teknologiantie 3B, 1. krs
90590 Oulu

Rovaniemi
Pulkamontie 6
96900 Saarenkylä

 

Laskutustiedot

Vastaanotamme vain verkkolaskuja. Laskutukseen liittyvissä kysymyksissä, otathan yhteyttä laskutus@luona.fi

Luona Oy
OVT-tunnus: 003709075738
Operaattori Pagero Oy
Välittäjän tunnus: 003723609900 tai PAGERO
Y-tunnus: 0907573-8
Luona Oy
Mannerheimintie 113
00280 Helsinki

Luona Hoiva Oy
OVT-tunnus: 003705847235001
Operaattori Pagero Oy
Välittäjän tunnus: 003723609900 tai PAGERO
Y-tunnus: 0584723-5
Luona Hoiva Oy
Mannerheimintie 113
00280 Helsinki

Median yhteyshenkilöt

Liiketoiminnot ja myynti

Luona Terveys -palvelut

Mikko Korkala

Johtaja, Terveyspalvelut

mikko.korkala@luona.fi

040 549 7571

Sami Lehikoinen

Asiakkuusjohtaja

sami.lehikoinen@luona.fi

040 821 0665

Samuli Luttinen

lääketieteellinen johtaja

samuli.luttinen@luona.fi

050 505 6546

Luona Kotona -palvelut

Merja Pekkanen

Palvelutuotanto

merja.pekkanen@luona.fi

040 548 8195

Luona Polku -palvelut

Sade Iyare

Johtaja, sosiaalipalvelut

sade.iyare@luona.fi

050 355 5249

Reija Tihveräinen

Asumispalvelut kunnille ja kaupungeille

reija.tihverainen@luona.fi

050 567 5546

Mari Saari

Johtaja, Vastaanottokeskuspalvelut

mari.saari@luona.fi

050 468 0784

Hallinto ja tukipalvelut

Tommi Qvick

toimitusjohtaja

tommi.qvick@luona.fi

040 358 0556

Jyri Wennerkoski

Talousjohtaja

jyri.wennerkoski@luona.fi

040 550 4095

Erja Jern

Henkilöstöjohtaja

erja.jern@luona.fi

044 5171062

Anne Pakkanen

HR Business Partner

anne.pakkanen@luona.fi

050 465 7510

Heidi Matikainen

HR asiantuntija

heidi.matikainen@luona.fi

050 301 5300

Susanna Sauna-aho

Hallinto ja kehitys

susanna.sauna-aho@luona.fi

050 408 4418

Seppo Niemenoja

Järjestelmät ja tietohallinto

seppo.niemenoja@luona.fi

050 355 4381

Karita Kangasmaa

Viestintä ja markkinointi

karita.kangasmaa@luona.fi

040 736 5530

Sosiaalinen media

Seuraa meitä ja keskustele kanssamme myös sosiaalisessa mediassa!